Interaktywnie.com - coedzienne Žródło inspiracji dla emarketera

Rzut oka na MS Surface

Jak firmy AT&T oraz Harrah's Entertainment wykorzystały dotykowy komputer od Microsoftu.

29 maja tego roku Microsoft oficjalnie wprowadził do sprzedaży Microsoft Surface. Komputer przypominający wyglądem stolik do kawy, z którego jednocześnie korzystać może nawet kilka osób. Projekt znany wcześniej pod nazwą kodową Milan dostosowany jest do pracy bez myszy i klawiatury. Jedyny punkt kontaktu użytkownika z maszyną to 30-calowy ekran, zdolny do jednoczesnej obsługi 52 punktów dotykowych. Urządzenie komunikuje się z otoczeniem za pomocą WIFI w standardzie IEEE 802.11 oraz złącz Bluetooth dzięki czemu, bez trudu może łączyć się z telefonem komórkowym, laptopem, czy cyfrowym aparatem fotograficznym. Nawiązanie połączenia następuje po umieszczeniu gadżetu na "blacie" stolika.



Póki co urządzenie dostępne jest w ofercie dla klientów biznesowych w cenie ok. 10 000 USD. Jako pierwsza skorzystała z niej amerykańska sieć komórkowa AT&T. Firma umieściła MS Surface w kilku swoich salonach sprzedaży, dając klientom możliwość zapoznania się ze swoimi produktami, siedząc przy takim właśnie multimedialnym "stoliku". W sumie, urządzenia znalazły się w 2200 punktach sprzedaży AT&T w cały Stanach. Operator planuje wykorzystać unikalny charakter urządzenia w celu zaprezentowania klientom rozwijającego się świata aplikacji i urządzeń mobilnych. Umieszczając na powierzchni ekranu MS Surface któryś z aparatów telefonicznych dostępnych w sklepie AT&T, klienci mogą testować jego możliwości i przeglądać informacje na jego temat. Oprócz tego zyskują możliwość położenia dwóch urządzeń w celu ich porównania. Dodatkowo, klienci mają do dyspozycji interaktywne mapy zasięgu sieci w USA z dokładnością do pojedynczych ulic.



W przyszłości planowane jest uruchomienie usługi, która przy pomocy niekonwencjonalnego komputera od Microsoftu pozwalałaby klientom AT&T na proste wgrywanie dzwonków i tapet do swoich urządzeń.

Kolejnym ciekawym przykładem wykorzystania MS Surface jest uruchomiony przez Harrah's Entertainment iBar w Rio All-Suite Hotel & Casino w Las Vegas, który dostarcza swoim gościom zupełnie nowych i angażujących doświadczeń właśnie dzięki komputerom dotykowym.



Dzięki urządzeniu goście iBaru mogą flitrować, tworzyć własne kompozycje napojów, komunikować się z osobami siędzącymi kilka stolików dalej, dzielić się swoimi ulubionymi filmami lub zdjęciami z sieci. Mogą również, nie wstając, od stolika grać w rozmaite gry, czy to idnywidualnie, czy w kilka osób.

Aplikacja "Flirt":


Aplikacja "Hip-Notic" część 1:

Aplikacja "Hip-Notic" część 2:


Aplikacja "Mixologist":

Oprócz tego firma stworzyła dwie aplikacje informacyjne: "See and Be Scene" - która jest swego rodzaju przewodnikiem po wszystkich placówkach Harrah's w Las Vegas. "Virtual Vegas" z kolei jest przewodnikiem po samym "Mieście Grzechu".

Aplikacja "See and be Scene":

Potencjał dotykowych interfejsów jest niewątpliwie ogromny, o czym świadczyć może rosnąca popularnośc gadżetów takich jak iPhone, czy iPod Touch. Z drugiej strony rośnie również znaczenie manualnej komunikacji człowieka z komputerem, która zaczyna eliminować tradycyjną klawiaturę, czego przykładem są m. in. osławione kontrolery do konsoli Wii.

Scenariusz, w myśl którego za kilkanaście lat urządzenia wyposażone w ekrany dotykowe na stałe zagoszczą w naszych domach wydaje się być bardzo prawdopodobny. MS Surface może na pierwszy rzut oka wyglądać niepraktycznie i wręcz przerażająco, jednak jest on najprawdopodobniej zwiastunem nowej ery. Co będzie następne? może przestrzenne nanoekrany, które dodadzą interfejsowi takiemu jak ten nieco więcej "głębi"?

dodane do kategorii:
Zainstaluj sobie wersje flasha

Podobne tematy



Zainstaluj sobie wersje flasha

Komentarze

  1. 1

    Krzysztof Adamus (profil)

    15 lipca 2008 23:49

    Woooow. Chce mieć takie cacko w salonie zamiast stołu!

    Na razie cena trochę odstrasza, ale za jakieś 5 lat spadnie do tego stopnia, że urządzenia takie jak MS Surface zaczną wypierać domowe pecety.

    Jak na razie nie znam bardziej intuicyjnego interfejsu do interakcji z komputerem. Zapamiętajcie ten moment Panie i Panowie. To historyczna chwila :)

  2. 2

    Artur Kwiatkowski (profil)

    16 lipca 2008 01:43

    No wpisuję się na listę chętnych i spragnionych tego rozwiązania :)

    Niech jeszcze tylko dorzucą hologram i zejdą z ceny :)

  3. 3

    Grzegorz Berezowski (profil)

    16 lipca 2008 09:17

    Stół był już pokazywany 2 lata temu. Wówczas cena miała wynosić 8 tys. USD. Widać, że dolar idzie w dół ;-)

  4. 4

    Grzegorz Synowiec (profil)

    16 lipca 2008 09:44

    No teraz pracować będziemy na stojąco :) albo leząc :)

  5. 5

    piotr

    16 lipca 2008 11:24

    Super... Ale ciakawi mnie jak został rozwiązany problem z np. edycja dokumentów. Fajnie jeszcze by było jak rzutnik wyśwetlał by elementy 3d w powietrzu które można obracać, oglądać z każdej strony itp. to wtedy byłby bajer.

    Ogólnie myślę ze dużego zastosowania taki sprzęt to nie ma.. no ale zobaczymy...

  6. 6

    Krzysztof Adamus (profil)

    16 lipca 2008 12:54

    Super... Ale ciakawi mnie jak został rozwiązany problem z np. edycja dokumentów.
    Pewnie tak samo jak w iPhonie i innych urządzeniach z ekranem dotykowym, czyli klawiatura na ekranie.

    A możliwości zastosowań są są ogromne....

  7. 7

    Grzegorz Synowiec (profil)

    16 lipca 2008 13:03

    A może po prostu klawiatura na Wifi wystarczy do edycji dokumentów ?

  8. 8

    Agnieszka Pędziwiatr (profil)

    16 lipca 2008 14:58

    fantastyczne, dopisuje sie do listy żądnych posiadaczy;)

  9. 9

    Marek Szozda (profil)

    16 lipca 2008 15:07

    Od dawna jestem wielkim entuzjastą technologii dotykowych. Nie sądzę, aby rozważanie "czy to się przyjmie" miało jakikolwiek sens. IMO to pewnik. Pytajmy raczej, jak szybko się rozpowszechni.
    Nie nazwałbym również ceny zaporową. Panie i Panowie, to 20 000 zł. Niedawno tyle kosztował większy ekran plazmowy, a to przecież rewolucyjna technologia.
    Dla zainteresowanych tego typu narzędziami, przypominam news z czerwca: http://di.com.pl/news/21188,1,0,HP_atakuje_dotykowym_komputerem.html

  10. 10

    piotr

    16 lipca 2008 15:15

    klawiatura na ekranie czy ja wiem czy to takie nowoczesne. moze na głos. :)

  11. 11

    Jacek Gadzinowski (profil)

    19 lipca 2008 13:46

    Jestem ciekaw, czy technologia perceptive pixel http://www.perceptivepixel.com
    stanie się przyszłościa internetu, telekomunikacji, bankowości, rozrywki, TV, i dalej - naszej pracy, programowania, grafiki?

    A nie tak dawno w Minority Report...
    http://youtube.com/watch?v=P51w0UI-xkY

  12. 12

    Piotr Fiećko (profil)

    01 sierpnia 2008 11:57

    [url]http://www.instructables.com/id/Back-projection-56-inch-multitouch-television./[/url]

    jakby komuś nudziło się na urlopie można to zrobić samemu za niewiele ponad 1000 dolarów:)

Zostaw komentarz

Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.

strzala strzala strzala

Cytat dnia

Jeśli chodzi o pogłoski na temat zbliżającej się "śmierci Web 2.0" to uważam je za przesadzone.

Marcin Dobrzyniecki - Pełnomocnik Zarządu ds. Produktu Reklamowego - Nasza-Klasa.pl

praca


Społeczność

Gontarek Krzysiek Dziennik Internautów Sp. z o.o. red. naczelny
Pliszka Sławek PBI sp. z o.o. Dyrektor ds. badań

Dołącz do społeczności interaktywnie.com

Mobilnie:

Bądź zawsze na bieżąco

Interaktywnie.com w Twojej komórce: m.interaktywnie.com

Więcej

Ostatnie komentarze

Więcej

Webskie strony

  • fwa

    We współpracy z Favourite Website Awards

  • Philips sense and simplicity

    4 Komentarze

    Serwis jest elementem kampanii wizerunkowej promującą markę Philips w kontekście...

  • BKmisja

    4 Komentarze

    Futurystyczna wizja miasta, w którym Internauta może zostać zdobywcą XBoxa...

  • Nokia - Opętanie

    13 Komentarzy

    Strona jest elementem akcji promocyjnej nowego telefonu Nokia N96. Akcja składa...

Więcej

Artykuły

Więcej

Ostatnio na forum